12 Apr 2017

Gdybym musiała na szybko wymienić najbardziej uniwersalny rodzaj ćwiczeń, który mógłby wykonywać każdy, bez względu na wiek, stan zdrowia, bycie w ciąży lub nie, to wymieniłabym Body Ball czyli ćwiczenia na piłkach.

Co więcej, korzyści jakie można odnieść z tych ćwiczeń również można dobierać indywidualnie zależnie od celu jaki chcemy uzyskać.

Osoby bardziej żywiołowe, które lubią się zmęczyć, mogą wybrać intensywny zestaw ćwiczeń z małymi i dużymi piłkami, które zagwarantują im zakwasy na całym ciele. Niektórzy to lubią :)

Osoby, które preferują wolniejsze tempo i koncentrowanie się na ćwiczeniach w typie rehabilitacji, mogą spokojnie trenować na piłkach w taki sposób, aby maksymalnie odnieść korzyści względem swojego kręgosłupa, mięśni i bolących miejsc takich jak kolana czy biodra, nie łapiąc przy tym zbytniej zadyszki.

Ci, którzy nie gustują w wychodzeniu na grupowe zajęcia, wystarczy, że kupią odpowiednią piłkę i zrobią sobie troche miejsca w mieszkaniu i spokojnie mogą ćwiczyć samemu.

Kobiety w ciąży, mogą wykonywać również spokojne ćwiczenia, które nie tylko odpowiednio przygotują je do porodu, ale również zrelaksują i odprężą podczas zajęć.

W ćwiczeniach ważny jest dobór odpowiedniej wielkości piłki i przygotowanie zestawu ćwiczeń, który zagwarantuje osiągnięcie zamierzonego celu. Body Ball jest polecane zwłaszcza osobom kreatywnym, ponieważ ilość ćwiczeń, ktre można wykonywać z piłką jest wręcz nieograniczona.

A jeśli komuś się znudzi ćwiczenie, to zawsze może używać piłki jako krzesła, co gwarantuje prawidłową postawę podczas siedzenia oraz nieświadomą, ciągłą pracę mięśni nóg.

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Both <img> and <iframe> elements are lazy-loaded.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Both <img> and <iframe> elements are lazy-loaded.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.