19 Sep 2018

Chociaż to nie temat dotyczący jogi, musiałam się tym z Wami podzielić - a mianowicie moim najnowszym odkryciem :)
Jestem wielką zwolenniczką starych "babcinych" metod na różne dolegliwości, a najnowszym z nich jest działanie zwykłej PRZEKROJONEJ na pół cebuli.

O co chodzi? A więc, jeśli ktoś tak jak ja nie przepada za chodzeniem do lekarza gdy łapie go jakieś lekkie przeziębienie, bo szkoda mu czasu w kolejce w przychodni albo nie chce się faszerować lekami to polecam tę metodę, którą właśnie sama na sobie i mojej 1,5 rocznej córeczce wypróbowałam. Żeby nie było - z córeczką do lekarza się udałam, ale leki nie pomagały, a pan doktor stwierdzić, że kaszel i katar choćby nie wiem co, to będą trwały ponad tydzień, a na to nie mogłam pozwolić.

Metoda jest banalnie prosta - bierzemy cebulę, odkrawamy końcówki, przekrawamy ją na pół i kładziemy obok łóżka dziecka na noc. The end :) Intensywny aromat który wydobywa się z cebuli będzie działać jak naturalna inhalacja, a sama cebula będzie wyłapywać wszelkie wirusy. I tu właśnie ciekawostka kolejna o wspaniałym działaniu cebuli. Otóż odkryto w dawnych, dawnych czasach, kiedy epidemie grypy potrafiły zdziesiątkować całe wsie, że najskuteczniejszym lekarstwem i ochroną przed chorobą jest porozstawianie w różnym kątach domu posiekanej cebuli. Nad ranem trzeba było ją wyrzucić i postawić nową.
Niestety jest też druga strona medalu i nie chodzi tu o mieszkanie pachnące cebulą. Jeśli nie chcemy by nam wyłapywała przekrojona cebula różne świństwa z domu, lodówki itp to ona i tak to zrobi. Co oznacza, że jeśli nie zjemy całej cebuli, tylko wrzucimy ją do lodówki i będziemy kontynuować jej wcinanie za tydzień, ona będzie przesiąknięta wszelką pleśnią, grzybami, zarazkami i innymi nieapetycznymi składnikami. Oczywiście tyczy się to też cebuli poza lodówką :) Dlatego czasami groźniejsza w jakiejś zapiekance czy kebabie jest stara cebula niż sosy, majonezy i mięso.

Polecam wypróbować tę metodę, ale najlepiej po kontrolnej wizycie u lekarza :)

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Both <img> and <iframe> elements are lazy-loaded.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Both <img> and <iframe> elements are lazy-loaded.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.