27 Jan 2017

Joga jest zbiorem ćwiczeń, które nie mogą się znudzić. Pozornie może się wydawać, że przeznaczone są dla osób spokojnych i cichych, ale nic bardziej mylnego. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni rodzaj jogi.

Joga dzieli się na wiele rodzajów.

Najpopularniejsza w Polsce jest Hatha Joga.

Charakteryzuje ją spokojny zestaw ćwiczeń, których rolą jest rozciągnięcie naszego ciała i zrelaksowanie umysłu. Ćwicząc, choć wielokrotnie stękamy z bólu, czujemy się coraz bardziej wypoczęci i spokojni. Ważną rolą w Hatha jodze pełni prawidłowe oddychanie. Dzięki niemu wykonując poszczególne asany lepiej dotleniamy ciało i nie męczymy się tak szybko, stres szybko się z nas ulatnia, a my choć lekko obolali stajemy się bardziej pogodni. Ćwiczenia te dają nam siłę, poprawiają kondycję i wytrzymałość.

Acro Joga

Ciekawa propozycja dla osób, które nie lubią nudy. Warto zacząć ćwiczyć ten rodzaj jogi z kimś bliskim – partnerem lub przyjaciółką, wtedy nie tylko wzmocnimy ciało ale poprawimy też łączące nas więzi i zaufanie. W końcu ciężko nie ufać osobie, która trzyma nas tylko stopami starając się utrzymać równowagę.Ten rodzaj jogi polecany jest dla osób bardziej ekstrawertycznych, odważnych i chcących połączyć rozrywkę z ćwiczeniami.

Joga Iyengara

Joga stworzona przez hinduskiego nauczyciela, która staje się coraz popularniejsza w Polsce. Do jej ćwiczenia często wykorzystujemy różnego typu pomoce jak np. paski, koce z wałkami, kostki. Polega na powtarzaniu odpowiedni sekwencji w celu lepszego rozciągnięcia.

I wiele więcej... :)
W szkołach jogi można również spotkać się także z jogą hormonalną, która jest szczególnie zalecana kobietom, z jogą śmiechu, jogą w wyższej temperaturze – przy której spalamy więcej kalorii lub z zajęciami z samych medytacji. Czyli każdy znajdzie coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Both <img> and <iframe> elements are lazy-loaded.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Both <img> and <iframe> elements are lazy-loaded.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.