19 Sep 2018

Cebula - czyli jak się pozbyć kataru u dziecka

Chociaż to nie temat dotyczący jogi, musiałam się tym z Wami podzielić - a mianowicie moim najnowszym odkryciem :)
Jestem wielką zwolenniczką starych "babcinych" metod na różne dolegliwości, a najnowszym z nich jest działanie zwykłej PRZEKROJONEJ na pół cebuli.

02 Mar 2017

Awokado – 5 niezwykłych właściwości

Awokado to bardzo nietypowy owoc. Składa się głownie z tłuszczu i można go nazwać bombą kaloryczną (zawiera 180 kcal na 100 g), w smaku jest niewyraźny i ma maślaną konsystencję. Nie brzmi to zbyt zachęcająco, a jednak nikt nie powinien unikać tego niezwykle odżywczego owocu, zwłaszcza osoby na diecie odchudzającej.

28 Feb 2017

Imbir – cudowne lekarstwo

Imbir to bylina o niesamowitym działaniu zdrowotnym i przepięknym korzennym zapachu. W Polsce od pewnego czasu jest coraz bardziej popularna, dzięki czemu nie ma już problemu żeby kupić ją w sklepie.

Jeśli chodzi o właściwości lecznicze imbiru, to do najważniejszych zaliczamy te (aż) 8:

* pomaga na poranne mdłości – kobiety w ciąży w I i na początku II trymestru zmagają się z mdłościami. Idealnym rozwiązaniem dla nich jest właśnie żucie kawałka imbiru lub dodanie go do gorącego naparu.

07 Feb 2017

Jedzenie ryb w ciąży

Wczytując się w literaturę i porady dotyczące zdrowego odżywiania, możemy zauważyć, że większość z nich namawia do jak najczęstszego spożywania ryb. Kuchnia śródziemnomorska, która charakteryzuje się dużą ilością ryb i owoców morza w swoim menu, jest uważana za jedną z najzdrowszych kuchni świata. Czy więc w ciąży również jest to wskazane? Niekoniecznie.

01 Feb 2017

Prawidłowa waga w ciąży - ile możemy przytyć, żeby po porodzie się nie zdziwić?

Jeszcze paręnaście lat temu królowało stwierdzenie, że kobieta w ciąży powinna jeść za dwoje i oczywiście ograniczać ruch do minimum. Po wielu badaniach i testach okazało się to bzdurą, która nie tylko po porodzie może pogorszyć samopoczucie świerzo upieczonej matki ale również wpłynąć negatywnie na jej zdrowie.

Ile więc możemy przytyć, aby nie mieć wyrzutów sumienia?

25 Jan 2017

Co jeść aby dziecko w brzuszku rozwinęło się prawidłowo?

Najważniejsze co może zrobić matka dla swojego jeszcze nienarodzonego dziecka, to zadbać o jego prawidłowy rozwój. Aby spać spokojnie wiedząc, że robimy dla malucha wszystko co najlepsze musimy zatroszczyć się o kilka kwestii: ruch, odpoczynek, odżywianie, dobre samopoczucie.

Prawidłowo zbilansowana dieta to podstawa. Pomimo tego, że większość lekarzy przypisuje matkom preparaty witaminowe, które mają pomóc w dostarczaniu niezbędnych wartości odżywczych, nie możemy same lekceważyć tego co spożywamy.

Co w takim razie jeść?

24 Sep 2016

10 zasad odżywiania się w czasie ciąży

Jednym z najważniejszych elementów wpływających na prawidłowy przebieg ciąży oraz rozwój płodu jest dobranie odpowiedniej diety. Poniżej lista 10 podstawowych zasad, którymi należy się kierować sięgając po posiłek w czasie ciąży: