22 Feb 2017

Na co uważać podczas ćwiczeń w ciąży – 8 zasad czego nie wolno kobiecie ciężarnej robić

Ćwiczenia fizyczne są świetnym sposobem na przygotowanie matki do porodu oraz poprawienie jej samopoczucia i kondycji. Ćwicząc wzmacniamy kręgosłup, regulujemy pracę serca i układu oddechowego oraz dostarczamy sobie endorfin.

Pomimo wielu zalet wykonywania ćwiczeń w ciąży, należy mieć również na uwadze sytuacje w czasie których lepiej unikać nadmiernego wysiłku.

06 Jan 2017

W jakiej pozycji odpoczywać i spać będąc w ciąży?

Nie każda pozycja do relaksu w jakiej ułoży się ciężarna jest dla niej bezpieczna. Jednym z takich ustawień jest leżenie płasko na plecach, ponieważ może wystąpić zespół aortalno-kawalny. Czym on jest i jakie zagrożenia niesie?
Na wysokości 4 kręgu odcinka lędźwiowego po prawej stronie kręgosłupa, znajduje się żyła główna, która odprowadza krew z dolnej części ciała do serca. Do niej uchodzą m.in. żyły nerkowe, nasienne, wątrobowe i nadnerczowe.

24 Sep 2016

joga dla kobiet w ciąży

Zajęcia z jogi dla kobiet w ciąży, mają na celu utrzymać przyszłą mamę w jak najlepszym zdrowiu i samopoczuciu. Łagodzą dolegliwości takie jak poranne nudości, zaparcia, bole głowy. Ćwicząc jogę, zapewniamy sobie nie tylko prawidłowe krążenie krwi ale nawet zmniejszamy opuchliznę nog i żylaki. 
W trakcie ćwiczeń uelastyczniami więzadła, mięśnie oraz otwieramy stawy biodrowe, dzięki czemu poród przebiega łatwiej. 

24 Sep 2016

Zalety ćwiczenia jogi przez kobiety w ciąży

Znalezione w sieci o ćwiczeniu jogi przez kobiety w ciąży:
"...joga przynosi wiele korzyści, oto niektóre z nich:
*Dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne. Kobiety ciężarne, które pozostają aktywne, rzadziej tracą motywację i pewność siebie. Podczas sesji jogi podnosi się poziom energii, zmniejsza zmęczenie i poprawia samopoczucie.

24 Sep 2016

Savasana w ciąży

Savasana – najważniejszymi asanami dla kobiet w ciąży są pozycje relaksacyjne. Jedną z nich jest savasana na boku, zdjęcie poniżej. Można ją stosować jako końcową pozycje po serii ćwiczeń i pozostać w niej można ile tylko się chce:) Wykonanie: ustawiamy koce i wałki tak aby leżąc głowa była na równej linii z kręgosłupem. Prawa noga jest zgięta i podparta w kolanie i na kostce na złożonych kocach. Warto wtedy puścić w tle relaksacyjną muzykę, tak aby wyrównać i uspokoić nasz oddech.

24 Sep 2016

Virasana w ciąży

Coś więcej o asanie poniżej. Virasana, choć na pierwszy rzut oka może się wydawać prosta i mało znacząca, jest jedną z podstawowych pozycji w jodze. Jej celem jest rozciągnięcie stawów skokowych, uelastycznienie kolan i bioder, poprawa krążenia krwi, rozciągnięcie, a nawet skorygowanie płaskostopia. Jeśli chodzi natomiast o kobiety w ciąży – wzmacnia kręgosłup, usuwa opuchliznę z nóg, zapobiega powstawaniu żylaków, przygotowuje miednicę do porodu oraz otwiera klatkę piersiową.